Przejdź do głównej treści

Pomiń baner

Praktykant / Praktykantka w obszarze chemicznym

PGE Energia Ciepła S.A. Oddział nr 1 w Krakowie poszukuje kandydatów/ek na stanowisko praktykanta/ki w ramach Programu Praktyk Letnich „Projektuj Karierę"

PGE Energia Ciepła S.A. Oddział nr 1 w Krakowie

PGE Energia Ciepła S.A. z Grupy PGE jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Jesteśmy liderem w branży ciepłowniczej w Polsce. Gwarantujemy bezpieczne i stabilne warunki pracy. Inwestujemy w przyszłość: zarówno w nisko- i zeroemisyjne ciepłownictwo, jak i w ciągły rozwój pracowników. Proponujemy atrakcyjną i przyszłościową ścieżkę kariery dla naszych pracowników. Dołącz do naszego świata pełnego mocy i energii!

Program Praktyk Letnich „Projektuj Karierę obejmuje swoim zasięgiem wszystkie Spółki Grupy PGE. Jest programem Grupy Kapitałowej PGE kierowanym do studentów i absolwentów polskich uczelni wyższych wszystkich kierunków. Jest realizowany w formule projektowej, co stanowi o jego sile – oznacza to, że praktykanci dostają do realizacji konkretny projekt mający ustalony cel i kamienie milowe. Zdobywają również umiejętności niezbędne na rynku pracy i poznają realne wyzwania, które postawi przed nimi życie zawodowe.

To wszystko dzieje się pod okiem i ze wsparciem Opiekuna, który jest dla nich przełożonym i mentorem.

Lokalizacja: Kraków, małopolskie

PPL/DOK/7/2024

Twój zakres obowiązków:

Podczas praktyk będziesz odpowiedzialny/a za wsparcie Wydziału Laboratorium w realizacji projektu.

Do twoich zadań będzie (w zależności od projektu) należeć m.in.:

  • PROJEKT 1 -  Oznaczenie chemicznego zapotrzebowania na tlen z zastosowaniem szczelnych probówek (SP-ChZT) wg normy PN-ISO 15705:2005, w tym:  przygotowanie próbek wód i ścieków oraz niezbędnych roztworów i odczynników chemicznych, wykonywanie badan fizykochemicznych próbek wód i ścieków, walidacja metody oraz ocena niepewności pomiaru, opracowywanie instrukcji stanowiskowej oznaczenie chemicznego zapotrzebowania na tlen z zastosowaniem szczelnych probówek (SP-ChZT).
  • PROJEKT 2 - Oznaczenie azotu amonowego wg PN-EN ISO 14911:2002, metoda chromatografii jonowej, w tym:  przygotowanie próbek wód i ścieków oraz niezbędnych roztworów i odczynników chemicznych, wykonywanie badan fizykochemicznych próbek wód i ścieków, walidacja metody oraz ocena niepewności pomiaru, opracowywanie instrukcji stanowiskowej oznaczenie azotu amonowego metoda chromatografii jonowej.

Nasze wymagania:

  • Student/ka ostatnich lat lub absolwent/ka studiów o profilu Chemia, Technologia Chemiczna, Energetyka i Paliwa.
  • Znajomość podstawowych technik laboratoryjnych.
  • Znajomość programu Excel i PowerPoint na poziomie średniozaawansowanym.
  • Analityczny umysł, umiejętność wyciągania wniosków, skrupulatność.
  • Komunikatywność, otwartość i zaangażowanie.

To oferujemy:

  • Rozbudowany program praktyk trwający od lipca do września.
  • Zatrudnienie na podstawie Umowy o praktyki.
  • Wynagrodzenie za odbyte praktyki.
  • Możliwość zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych w największej spółce energetycznej w Polsce.
  • Możliwość odbycia szkolenia w trakcie trwania praktyk.
  • Wdrożenie do pełnionych obowiązków oraz wsparcie opiekuna przez cały okres praktyk.
  • Przyjazną, wspierającą atmosferę pracy w zespole doświadczonych ekspertów chętnie dzielących się wiedzą.

Więcej informacji oraz możliwość aplikowania dostępne są na stronie pracodawcy

Biuro Karier i Promocji Wydziału Chemii UJ nie ponosi odpowiedzialności za treść i wiarygodność przesyłanych ofert pracy, praktyk, stażu i wolontariatu.

Polecamy również
Młodszy specjalista / Młodsza specjalistka ds. pomiarów emisji zanieczyszczeń

Chemistry Associate, Technology & Intellectual Property (IP) Research

Stanowisko inżynieryjno-techniczne

Stanowisko dla doktoranta na Uniwersytecie w Zurichu