Mentoring indywidualny: możliwości kariery po kierunkach ścisłych

Biuro Karier UJ zaprasza do wzięcia udziału w indywidualnych zajęciach mentoringowych z Absolwentem UJ! Weź udział w indywidualnym cyklu mentoringowym z dr Wojciechem Kopec– absolwentem chemii w Zakładzie Chemii Fizycznej i Elektrochemii UJ. Zgłoszenia tylko do 22 stycznia.

Zachęcamy do wzięcia udziału w zajęciach mentoringowych organizowanych przez Biuro Karier UJ.

Mentoring indywidualny: możliwości kariery po kierunkach ścisłych

Biuro Karier UJ zaprasza do wzięcia udziału w indywidualnych zajęciach mentoringowych z Absolwentem UJ! Studiujesz nauki ścisłe? Zastanawiasz się, co robić po studiach? Weź udział w indywidualnym cyklu mentoringowym z dr Wojciechem Kopec– absolwentem chemii w Zakładzie Chemii Fizycznej i Elektrochemii UJ.

Kogo szukamy? Osoby, która jest:

• studentem/studentką UJ,
  • jest związana/związany z chemią/ biotechnologią/ biochemią/ biofizyką/ biologią, informatyką/ matematyką/ fizyką/ pokrewne,
  • jest gotowa do nauki,
  • cechuje się zaangażowaniem,
  • ma czas na rozwój.

Dlaczego warto wziąć udział?

Będziesz mieć okazję do indywidualnych spotkań z naukowcem z międzynarodowym doświadczeniem, który odpowie na nurtujące Cię pytania związane z doktoratem i wszystkim co związane z karierą naukową.

Na cykl składają się spotkania ustalone między Mentorowanym i Mentorem, których szczegółowa agenda zostanie dopasowana do potrzeb Mentorowanego.

W zajęciach z Mentorem weźmie udział tylko jedna wybrana przez niego osoba. Termin zgłoszeń upływa 22 stycznia o godz. 10:00.

Więcej informacji oraz link do zapisów dostępne są na stronie Biura Karier UJ

Sylwetka Mentora:

Dr Wojciech Kopec

• Kierownik projektu "The Molecular Dynamics of Potassium Channel Permeation, Selectivity and Gating" realizowanego w Instytucie Maxa Plancka w Getyndze.
  • Naukowiec i badacz, zajmujący się komputerowym modelowaniem i symulacjami procesów zachodzących w i na błonach komórkowych, przy szczególnym uwzględnieniu kanałów i transporterów jonowych.
  • Doktor nauk biofizycznych (2015) Uniwersytetu Południowej Danii w Odense wraz z kilkumiesięcznym pobytem naukowym na Uniwersytecie w Chicago.
  • Absolwent kierunku Chemia (2012) na UJ w Zakładzie Chemii Fizycznej i Elektrochemii
  • Stypendysta programu TEAM (2010) w ramach projektu "PolyMed - Polymeric Functional Materials for Biomedical Applications"
  • Autor 23 publikacji naukowych (w tym np. Nature Chemistry, Nature Communications, PNAS) cytowanych ok. 420 razy według bazy Google Scholar.
  • Prelegent na konferencjach naukowych, w tym np. 63rd Biophysical Society Meeting w Baltimore USA, Gordon Research Conference on Ion Channels w South Hadley USA, Annual Meeting of the German Society for Biophysics w Erlangen
  • Opiekun i mentor studentów studiów licencjackich i magisterskich
  • Recenzent publikacji i grantów naukowych
  • Hobbistycznie tańczy Lindy Hop i Jazz, jest DJ-em na jazzowych potańcówkach, wspina się i uczy się języków: niemieckiego i duńskiego.
Addressing the challenges posed by chemical and biological weapons: Intensive online introductory course for students of technical disciplines