Niemiecki rynek pracy – spotkanie online z Absolwentką UJ

Niemiecki rynek pracy – spotkanie online z Absolwentką UJ

Co daje międzynarodowe doświadczenie zawodowe? Jak wzbogacić swój życiorys o zagraniczny wyjazd? O czym należy pamiętać planując wyjazd? Biuro Karier UJ zaprasza na spotkanie online z Absolwentką UJ – dr Izabelą Wilkosz, która opowie o niemieckim rynku pracy.

Agenda spotkania:

• moja historia - jak trafiłam do Niemiec, jak wyglądały studia doktoranckie na niemieckiej uczelni i moje poszukiwanie pracy,
  • specyfika niemieckiego rynku pracy,
  • rekrutacja i CV (czym rożni się polskie CV od niemieckiego, dlaczego trzeba i warto pisać listy motywacyjne, jakie są etapy rekrutacji),
  • czym należy wiedzieć planując wyjazd do Niemiec,
  • Sesja pytań i odpowiedzi z uczestnikami spotkania.

Dr Izabela Wilkosz ukończyła kulturoznawstwo międzynarodowe i latynoamerykanistkę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po wyjeździe do Niemiec odbyła studia doktoranckie na kierunku antropologii kulturowej i studiów prekolumbijskich na Freie Universität w Berlinie. Obecnie mieszka w Bambergu w Bawarii i pracuje jako Chief Social Officer w branży IT, gdzie specjalizuje się w online marketingu i mediach społecznościowych. Mieszka w Niemczech od 14 lat.

Data: 28 stycznia 2021

Godzina: 17:00-18:30

Więcej informacji oraz zapisy dostępne są na stronie Biura Karier UJ

Addressing the challenges posed by chemical and biological weapons: Intensive online introductory course for students of technical disciplines