Nowa rola i interesujące zadania w Dziale Badania i Rozwój.
Kariera dla chemika w przemyśle.

Biuro Karier UJ zaprasza na webinar z absolwentką Wydziału Chemii UJ

Nowa rola i interesujące zadania w Dziale Badania i Rozwój.

Kariera dla chemika w przemyśle.

Myślisz o pracy w przemyśle, ale wciąż fascynują Cię zagadki nauki? Poznaj możliwości pracy w Dziale Badań i Rozwoju w firmach przemysłowych. Ta praca może dać Ci wiele satysfakcji.

W czasie zajęć zaprezentowana zostanie struktura Działu BiR. Omówimy różne rodzaje zatrudnienia, w ramach których chemicy realizują swoje zadania jako managerowie projektów, rozwiązują problemy jakości, czy wspierają marketingowców w kreowaniu nowych produktów.

Porozmawiamy o poszczególnych formach organizowania działalności naukowej w przemyśle prezentując ich specyfikę. Spróbujemy scharakteryzować sylwetkę chemika/producenta nowych artykułów gospodarstwa domowego oraz prześledzimy proces wejścia na rynek nowego produktu. Zastanowimy się również nad tym, jakie cechy osobiste czy zestaw umiejętności, mogą być atutem w pracy w Dziale BiR.

A to wszystko w czasie webinaru z dr Dorotą Sendor-Müller - liderką zespołu ds. Badań, Rozwoju i Technologii w dziale Home Care szwajcarskiej firmy Mibelle Group.

Zajęcia odbędą się w poniedziałek 29 listopada br. w godz. 14.00 – 15.30. W czasie połączeń korzystać będziemy z CISCO WebEx.

Zapisy: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=6yYO676_0keekOvSQm2867yjF1fcNpJNmHqFS8_MgfJUQUE4NU9WRk9BUVNZSFdGR0kzRUZJQU5ZRiQlQCN0PWcu

Dr Dorota Sendor-Müller - absolwentka studiów magisterskich oraz doktorskich na Wydziale Chemii UJ. Część studiów magisterskich zrealizowała na Wydziale Chemii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Friedricha Schillera w Jenie. Laureatka nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w 2002 roku za współautorstwo cyklu artykułów poświęconych syntezie i właściwościom nowych fotoaktywnych układów supramolekularnych. Beneficjentka Naukowego Grantu Romana Herzoga Fundacji Charytatywnej Hertie oraz stypendystka Fundacji Alexandra Humboldta. Współautorka książek i przeszło 50 patentów. Po uzyskaniu tytułu doktora nauk chemicznych odbyła staż podoktorski na Politechnice w Akwizgranie (Aachen, Niemcy). Pierwsze kroki na styku nauki i biznesu stawiała w Firmie Evonik, następnie przez ponad 6 lat związana była z koncernem Henkel. W roku 2017 ukończyła z wyróżnieniem podyplomowe studia Executive Master of Business Administration. Od 8 lat pracuje w szwajcarskiej firmie Mibelle Group, gdzie kieruje działem proszków do prania i tabletek do zmywarek w laboratorium R&D. Zajmuje się opracowywaniem i testowaniem nowych produktów dla przemysłu chemii gospodarczej.

Dzień ekspercki: polski rynek pracy. Wsparcie zawodowe dla studentów i studentek z Ukrainy