Konkurs Stena Circular Economy Award

Konkurs Stena Circular Economy Award został zainicjowany w 2017 roku i jest pierwszym konkursem w Polsce, który ma na celu nagrodzenie firm – Liderów GOZ – które wdrażają lub promują gospodarkę obiegu zamkniętego. Zgłaszać swoje praktyki mogą zarówno start-upy jak i większe przedsiębiorstwa działające w Polsce. W poprzednich edycjach Liderami GOZ zostały między innymi takie firmy jak: Kaufland, IKEA Retail, Orange, woshwosh, North.pl czy Studio 102.

W ramach konkursu nagradzani są także studenci, którzy mają pomysł na promocję lub wdrażanie GOZ do społeczeństwa lub biznesu. Dzięki temu tworzymy platformę do wymiany doświadczeń i edukacji.

Inicjatywa Stena Circular Economy Award została między innymi nagrodzona certyfikatem Świadomego Wyboru Newsweeka 2021 w kategorii „Zmieniamy Świat na Lepsze” oraz wyróżniona w X edycji Listków CSR Polityki.

9 stycznia 2023 r. rozpoczęliśmy nabór wniosków do VI edycji konkursu. Zgłoszenia zbieramy do 12 lutego 2023 r.

Kategorie konkursowe:

• Przedsiębiorstwa wdrażające GOZ
  • Przedsiębiorstwa promujace idee GOZ
  • Studenci mający pomysł na promocję lub wdrożenie GOZ

Drodzy Studenci,

Rozpoczęła się VI edycja konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Jest to konkurs skierowany do studentów, w którym do wygrania są laptop, możliwość skorzystania z kursu biznesowego lub 10 000 złotych na realizację swojego pomysłu, na promowanie bądź wprowadzenie założeń gospodarki o obiegu zamkniętym w społeczeństwie.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić prosty formularz, który można znaleźć na stronie: https://www.stenarecycling.pl/stena-circular-economy-award/. Znajdują się tam również szczegóły dotyczące konkursu oraz przykłady pomysłów, które wygrały w poprzednich edycjach. Zgłoszenia do konkursu są możliwe w okresie od 9 stycznia do 12 lutego 2023 r.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week)