Praktyki studenckie w firmie Eco Shine - Profesjonalne środki czyszczące chemiczne

Firma Eco Shine - polski producent środków czystości, przeznaczonych do użytku profesjonalnego i domowego poszukuje praktykantów

Eco Shine jest polskim producentem środków czystości, przeznaczonych do użytku profesjonalnego i domowego.

Naszym głównym celem jest przestrzeganie procedur, chroniących środowisko. W swoich procesach technologicznych staramy się obniżyć zużycie energii i wody. Do produkcji wybieramy surowce o wysokim stopniu biodegradowalności oraz opakowania nadające się do recyklingu.

Na początku 2022 roku przenieśliśmy się do nowoczesnej siedziby, w której samodzielnie produkujemy energię, minimalizujemy zużycie wody oraz produkcję odpadów.

Na praktykach studenci skupią się głównie na zagadnieniach:

• kontroli jakości surowców chemicznych do wyrobu środków czyszczących i kosmetyków,
  • kontroli jakości wyrobów gotowych środków czyszczących i kosmetyków,
  • poznają metody badania właściwości surfaktantów i innych składników pomocniczych,
  • wstęp do recepturowania i optymalizacji preparatów czyszczących i kosmetyków,
  • badania synergiczności surowców,
  • badania trwałości barwników i esencji zapachowych przy zmiennych wartościach pH,
  • badanie własności fizycznych i chemicznych nowych surowców,
  • badanie synergicznego oddziaływania miedzy sobą surowców,
  • tworzenie kart charakterystyki wyrobów gotowych,
  • wprowadzenie do nowej obowiązującej europejskiej bazy danych substancji chemicznych (PCN) tj przygotowanie i złożenie powiadomienia do europejskiego ośrodka zatruć,
  • wstęp do bazy danych kosmetyków CPNP,
  • wstęp do zagadnienia preparatów biobójczych,
  • tworzenie raportów z analiz i doświadczeń.

W trakcie praktyk studenckich wykorzystane będą między innymi metody analityczne:

• pH - metryczne, analizy miareczkowej, spektrofotometrycznej, konduktometrycznej, poznają pomiary lepkości, gęstości, pianotwórczości, i inne właściwości chemiczne i fizyczne surowców i wyrobów gotowych w szeroko rozumianej chemii środków czyszczących i kosmetyków.

Miejsce praktyk: Bodzanów 578, 32-020 Wieliczka

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV na adres laboratorium@ecoshine.com.pl

Dane firmy:

ECO SHINE Beata Żukowska-Bałon, Józef Frączek S.C. Bodzanów 578 32-020 Wieliczka Nip: 513-025-07-26 www.ecoshine.com.pl mail: office@ecoshine.com.pl mail: jf@ecoshine.com.pl

Biuro Karier i Promocji Wydziału Chemii UJ nie ponosi odpowiedzialności za treść i wiarygodność przesyłanych ofert pracy, praktyk, stażu i wolontariatu.

Praktykant / Praktykantka w obszarze chemicznym

Laborant / Laborantka