Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Maria Skłodowska-Curie kobieta niezwykła

Wystawa „Maria Skłodowska-Curie. Kobieta niezwykła", organizowana przez Wydział Chemii i Muzeum UJ we współpracy z Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, poświęcona jest życiu i pracy uczonej oraz jej kontaktom z krakowskim środowiskiem naukowym.

Na wystawie oprócz informacji biograficznych pokazano krakowskie środowisko naukowe w czasach gdy Maria, absolwentka fizyki i matematyki na Sorbonie, szukała posady na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pokazano też dokumenty związane z organizowanym w 1900 r. w Krakowie IX Zjazdem Lekarzy i Przyrodników, na który Maria Skłodowska-Curie przysłała referat odczytany przez prof. Witkowskiego, jak również korespondencję Marii z profesorami Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Uniwersytet Rzeszowski 04.11-20.12.2017r.

Maria Skłodowska-Curie — Kobieta Niezwykła, Uniwersytet Rzeszowski, Centrum Naukowo-Dydaktyczne, Rzeszów, ul. Pigonia 1, listopad 2017- grudzień 2017.

Wystawa towarzyszyła obradom SYMPOZJUM NAUKOWO – SZKOLENIOWEGO  w MIĘDZYNARODOWM DNIU RADIOLOGII - RADIOLOGIA WSPÓLNA, 4-5 listopada 2017 r.

kurator wystawy: Alicja Rafalska-Łasocha

współpraca: prof. dr hab. Andrzej Urbanik

Zobacz galerię zdjęć