START! Projekt Strefa Pomysłodawcy – Wsparcie 4.0 oficjalnie rozpoczęty

W dniu 14 września 2021 r. w Warszawie odbyła się konferencja inaugurująca pilotażowy projekt Strefa Pomysłodawcy – Wsparcie 4.0, podczas której uruchomiono I rundę naboru wniosków aplikacyjnych. Przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju i Technologii
oraz reprezentanci konsorcjum Innowatorzy 2021 w składzie: Puławski Park Naukowo-Technologiczny, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Krakowskie Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH Sp. z o.o. spotkali się w Warszawie, aby oficjalnie rozpocząć działalność projektu.

Strefa Pomysłodawcy to miejsce dla ludzi otwartych na eksperymenty i chętnych do poszerzania wiedzy oraz rozwoju swojego wewnętrznego genu innowacyjności. Strefy zapewnią pomoc w zakresie doradztwa i wsparcia technicznego dla osób kreatywnych, które chciałyby sprawdzić potencjał biznesowy, technologiczny i komercjalizacyjny swoich pomysłów. Do projektu mogą zgłaszać się osoby zainteresowane przekształceniem i rozwojem swojego pomysłu w realny biznes. Osoby fizyczne lub zespół osób fizycznych, z pomysłem na produkt, który będzie mógł zostać objęty wsparciem w celu przygotowania innowacyjnego produktu. Zapraszamy do rejestracji doktorantów, studentów oraz pracowników, którzy mają ciekawy pomysł i aspiracje biznesowe.

Program realizowany będzie do 30 czerwca 2023 roku, a pierwsza runda składania wniosków aplikacyjnych potrwa do 14 listopada 2021r. lub do uzyskania 250 aplikacji. Rejestracja do Strefy możliwa jest na kilka sposobów:

• w formie elektronicznej, przez wypełnienie wniosku na oficjalnej stronie projektu www.strefapomyslodawcy.pl,
  • drogą pocztową, przez wysłanie wypełnionego wniosku na adres biura Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego (ul. Mościckiego 1, 24-110 Puławy),
  • przez osobiste złożenie wniosku, w jednym z biur konsorcjum (Puławy, Poznań, Kraków),
  • w formie nagrania video.

Wszelkie informacje dotyczące projektu dostępne są na stronie www.strefapomyslodawcy.pl

Konkurs na najlepszą pracę licencjacką, inżynierską i magisterską z zakresu nowatorskiego zastosowania tworzyw sztucznych